
zenedráma
A Pintér Béla és Társulata valamint a Katona József Színház koprodukciója
Polcz Alaine amikor megírta saját történetét, nem csak a XX. század egyik legfontosabb női nézőpontú tényirodalmi alkotását hozta létre, hanem minden nőt arra buzdított, hogy merjenek bátran fogalmazni saját életük eddig kibeszéletlen traumáiról.
A Győri Nemzeti Színház a KultUp programmal közösen, arra vállalkozik, hol osztálytermekben, hol a Padlásszínház ficaknyi terében három különböző korosztályú nő hangján szólaltassa meg ezt a fájóan kegyetlen, mégis felemelően humanista történetet.
A dráma a kommunikációképtelenségről beszél. Tudunk kérdezni egymástól? Egyáltalán akarunk? Van rá igényünk? Mitől tartunk? Vagy egyenesen félünk? Aztán meg már késő.
Gyere el! Nem fogsz megváltozni, de lesz a darabban egy-két hozzád hasonló figura. Talán még azt is megtudod, hogy miért ANYÁM ORRA a címe!
Az előadás a 2025-ös Szemle Plusz versenyprogram keretében a Kristály Színtéren látható.
Talán mindenki életében eljön az a pont, amikor legszívesebben visszaköltözne a gyerekszobájába és végignézné élete legfontosabb döntéseit. Az előadás főszereplője, a kisgyerekes, képzőművész Vera arra keresi a választ, hogy miért úgy történtek vele a dolgok, ahogy.
Az előadás közben elkészül a „lengyel saláta”, amit a végén a közönség jóízűen elfogyaszthat.
Az asszonyok mikvében való megmerítkezése a zsidó vallás törvényei szerint elsőrendű parancsolat. Rituális fürdő, amely nélkülözhetetlen a házasság tisztaságának és intimitásának megőrzése érdekében. A kóser víz nem csupán a piszkot, de a nő státusát is tisztára mossa. Hadar Galron izraeli drámaíró színműve nyolc csodás színésznő fájó élettitkokat rejtő játékában kiteljesedő testi-lelki megtisztulás egy férfiak által uralt világban.
Bartus Gyula: Marie Antoinette
Harc a lelkekért, avagy a királyságok vége
sci-fi, pszicho dráma
Stefan Zweig: Marie Antoinette című életrajzi regényének felhasználásával
A Lányok, fiúk egyetlen ária, bravúros hangnemváltásokkal, egy stand-up tragedy: hiszik-e vagy sem, időnként nagyokat fognak nevetni és a sírás sincs kizárva. Ezért járunk színházba, nem?
Homonnai Katalin rendhagyó színházi sétára invitál a Budapesti Történeti Múzeum Vármúzeum tereibe. A középkortól indulunk, lesz benne (fiktív?) családtörténet, zsidók, keresztények, muszlimok, Joyce is előkerül, sőt az egyik sarkon Drakula vár minket. Persze nem maradhat ki sem a tánczene, sem Táncsics talán még Gömbös Gyula kardját is megtaláljuk.
Mark Haddon - Simon Stephens: A kutya különös esete az éjszakában
a Budaörsi Latinovits Színház előadása
páros stand up (and sit down) költői hátszéllel
(SZÍNHÁZ)
Liselotte középkorú ápolónő, aki elszántan keresi párját. Az előadás alatt átélhetünk és megismerhetünk 7 randit – 7 férfit – 7 érdekes és humoros szituációt.
Trianon emlékezete
Kastély Kamaraszínház
Hedry Mária: Árnyéksors
Az előadás a 2025-ös Szemle Plusz versenyprogram keretében a Kristály Színtéren látható.
Egy nő elindul, hogy a párkeresés zsákutcái után megtalálja a helyes irányt egy olyan élet felé, amit érdemes élni. Útja egy idegen országon át kanyarodik vissza önmagához.
A dráma a kommunikációképtelenségről beszél. Tudunk kérdezni egymástól? Egyáltalán akarunk? Van rá igényünk? Mitől tartunk? Vagy egyenesen félünk? Aztán meg már késő.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.